Wkrótce otwarcie nowej trasy w okolicy

Firma Bilfinger Infrastructure planuje oddać część Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu kilku najbliższych dni – pisze „gazeta.pl”. Na tę trasę czeka wielu kierowców.

Trasa S2, nazywana potocznie Południową Obwodnicą Warszawy, miała być gotowa przed zeszłorocznym turniejem Euro 2012. Wszystko wskazuje na to, że jej część zostanie oddana do użytku z nieco ponad rocznym poślizgiem.

- Kończymy układać nawierzchnię i montować bariery. Potrzebujemy jeszcze dzień lub dwa na przygotowanie tymczasowego oznakowania i drogę będzie można otwierać – mówi Marcin Lewandowski z zarządu firmy Bilfinger Infrastructure, która buduje 7-kilometrowy odcinek od węzła autostradowego Konotopa do zjazdu na al. Krakowską.

Wykonawca jest przekonany o tym, że wspomniany fragment trasy można oddać nawet w ten weekend. Bardziej sceptyczna jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jej przedstawiciele mówią o dwóch lub trzech tygodniach.

Po oddaniu odcinka bliżej autostrady A2, wciąż nie będzie można zjechać na Aleje Jerozolimskie. Niegotowy jest również fragment trasy Salomea-Wolica wraz z węzłem z trasą S2.

Na jesień planowane jest zakończenie budowy odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy, który znajduje się na południe od Lotniska Chopina. Tam występowały większe problemy, m.in. opóźnienia w przejmowaniu działek.

Źródło fot.: GDDKiA

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach
Będzie remont na węźle Konotopa Będzie remont na węźle Konotopa
Gdzie i kiedy wyłączą prąd? Gdzie i kiedy wyłączą prąd?
Gdzie nie będzie prądu? Gdzie nie będzie prądu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.