Wszystkie przystanki w rękach Pruszkowa

Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński uzyskał zgodę Rady Miasta na podpisanie porozumienia ze Starostwem Pruszkowskim w sprawie przejęcia wszystkich przystanków stojących przy drogach powiatowych.

Sprawa przystanków należących do Starostwa Powiatowego była przedmiotem czwartkowej sesji Rady Miasta. Pruszkowscy rajcy przegłosowali uchwałę, która otwiera drogę do przejęcia kontroli nad przystankami autobusowymi stojącymi przy drogach powiatowych na terenie miasta.

Celem tego manewru jest ujednolicenie systemu. – Obecnie każdy zarządca drogi na terenie miasta musi dbać o przystanki stojące przy tych traktach komunikacyjnych. Po podpisaniu porozumienia będzie większy ład i porządek – tłumaczy nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Dalej podkreśla, że jeden zarządca, to jednakowe oznakowanie i wywieszanie rozkładów w ten sam sposób. Będzie łatwiej je utrzymać. W dalekiej perspektywie władze miasta chcą, aby wszystkie przystanki na terenie Pruszkowa miały m.in. takie same wiaty.

Kolejnym krokiem jest rozpoczęcie rozmów z władzami powiatowymi. Według słów Kurzeli, ze strony starostwa jest wola podpisania porozumienia. Kwestią otwartą pozostaje, czy będzie to umowa czasowa, czy bezterminowa.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Pruszków doczeka się pomnika Piłsudskiego? Pruszków doczeka się pomnika Piłsudskiego?
Rada powiatu ustaliła pensję dla starosty Rada powiatu ustaliła pensję dla starosty
Nowy wydział w starostwie Nowy wydział w starostwie
Już wiadomo ile zarobi burmistrz Piastowa Już wiadomo ile zarobi burmistrz Piastowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.