Projekcja filmu o Piotrze Adamczyku

19 kwietnia w Pałacyku Sokoła w Pruszkowie odbyła się projekcja filmu poświęconego polskiemu aktorowi – Piotrowi Adamczykowi. Produkcję „Piotr Adamczyk, aktor, który…” stworzył w 2006 roku Wiesław Dąbrowski.

Film opowiada historię aktora pod kątem jego kariery. Od początków w Ognisku Teatralnym „U Machulskich”, przez studia w szkole aktorskiej, aż po zagranie głównej roli w filmach „Karol. Człowiek, który został papieżem” oraz „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”.

W filmie zaprezentowane zostały wypowiedzi: Ewy Adamczyk, matki artysty, Jana Englerta, Janusza Gajosa, Jana i Haliny Machulskich, Zbigniewa Zapasiewicza, Gustawa Holoubka. Piotr Adamczyk został ukazany jako aktor wszechstronny, który sprawdza się zarówno w rolach teatralnych, jak i filmowych. Za niewątpliwy sukces została uznana kreacja Adamczyka w dyptyku o życiu Karola Wojtyły.

– Robię filmy o ludziach, którym się udało – podsumował reżyser Wiesław Dąbrowski (na zdjęciu), z którym odbyła się rozmowa po projekcji. Opowiedział on publiczności garść anegdot dotyczących Adamczyka po premierze produkcji „Karol. Człowiek, który został papieżem” oraz o swoich doświadczeniach związanych z przemysłem filmowym w Hollywood.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Efektowna wystawa obrazów Efektowna wystawa obrazów
Marcowy Salon Poezji z aktorskimi gwiazdami Marcowy Salon Poezji z aktorskimi gwiazdami
Plenerowe imprezy sylwestrowe Plenerowe imprezy sylwestrowe
Pruszków na Targach Książki w Warszawie Pruszków na Targach Książki w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.