Kanalizacja w północnych sołectwach

Wiosenna pogoda sprzyja prowadzeniu prac kanalizacyjnych w gminie Brwinów. Do użytku oddawane są kolejne jej odcinki, także te budowane poza „Czystym życiem”. Trwają prace w północnych sołectwach: Domaniewie, Domaniewku i Mosznie, gdzie powstaje m.in. 7 650 mb kanalizacji sanitarnej.

Prace w ramach kontraktu zawartego w firmą Instalbud Sp. z o.o. z Rzeszowa, która w gminie Brwinów buduje też kanalizację w południowej części Brwinowa, rozpoczęły się w północnych sołectwach pod koniec września ubiegłego roku. W pierwszym etapie przystąpiono do budowy kanalizacji grawitacyjnej w Mosznie, kanału tłocznego z Domaniewa do Moszny oraz budowy kanalizacji grawitacyjnej w Domaniewku.

Zakres prac obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej wraz z odgałęzieniami w granicach pasa drogowego. Do połowy kwietnia 2013 r. powstało prawie 3000 m sieci. Zadaniem rzeszowskiej firmy jest m.in. wybudowanie dwóch przepompowni ścieków, przebudowa istniejącej sieci wodociągowej kolidującej z zaprojektowaną kanalizacją, a także zaprojektowanie i wybudowanie dwóch dodatkowych pompowni ścieków i kanału tłocznego o długości ok. 700 m oraz studni pomiarowej przy zrzucie ścieków do odbiornika. Ostatnim elementem kompleksowego wykonania robót w ramach kontraktu o wartości ok. 4,4 mln zł będzie połączenie nowej infrastruktury z istniejącą siecią.

Budowa kanalizacji sanitarnej we wsi Moszna, Domaniew i Domaniewek dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie pożyczki w kwocie 3 342 507,29 zł.

inf. prasowa

Źródło fot.: Urząd Miejski w Brwinowie

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Okazja na przybliżenie ciekawej historii Okazja na przybliżenie ciekawej historii
Duża inwestycja MPWiK w Pruszkowie Duża inwestycja MPWiK w Pruszkowie
Zakrwawione ciało przy wiadukcie Zakrwawione ciało przy wiadukcie
Brak prądu w okolicy Brak prądu w okolicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.