Znicz Basket wygrywa w Kielcach!

Znicz Basket wygrał sobotnie spotkanie w Kielcach z UMKS 72:70. Dzięki temu jest bliżej utrzymania w I lidze.

Po dwóch meczach rywalizacji o utrzymanie w I lidze koszykarskiej pomiędzy Zniczem Basket i UMKS Kielce był remis. Pierwsze spotkanie wygrali pruszkowianie, ale w kolejnym lepsi byli zawodnicy ze Świętokrzyskiego.

Rywalizacja przeniosła się do Kielc, a tu dobrze zaprezentowali się koszykarze Znicza Basket. W niezwykle trudnym spotkaniu okazali się lepsi, dzięki czemu są bliżej sukcesu.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale ze wskazaniem na gospodarzy, którzy przed zmianą stron prowadzili dwoma „oczkami”. Przełomem była trzecia kwarta, która należała do podopiecznych Michała Spychały. W ostatnich dziesięciu minutach przeważali kielczanie, ale nie zdołali odrobić strat.

Kolejny mecz również w Kielcach, w niedzielę o godz. 17.30. Jeśli wygra Znicz Basket, rywalizacja się zakończy. Pruszkowianie się utrzymają, a kielczanie po roku gry w I lidze, wrócą do klasy niżej. Jeśli jednak w niedzielę wygra UMKS, potrzebny będzie piąty mecz w Pruszkowie.

UMKS Kielce – Znicz Basket Pruszków 70:72 (20:23, 18:13, 13:22, 19:14)
play-out: 1-2

UMKS: Król 21, Makuch 14, Wróbel 9, Fąfar 6, Tokarski 5, Kamecki 4, Miernik 4, Bacik 3, Busz 2, Osiakowski 2
Znicz Basket: Kwiatkowski 22, Malewski 17, Szymański 12, Aleksandrowicz 8, Bonarek 7, Matuszewski 4, Pisarczyk 2, Czosnowski 0

Źródło fot.: Znicz Basket Pruszków