WKD: przejścia przez łącznicę na wakacje

Przejścia przez łącznicę WKD, która przecina Osiedle Staszica w Pruszkowie będzie gotowe na początku wakacji – wynika z wypowiedzi Krzysztofa Kuleszy, rzecznika Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że władze Pruszkowa przekazały projekty przejść przez łącznicę Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Przypomnijmy, że miasto było odpowiedzialne za ich przygotowanie. Otrzymanie tych projektów potwierdził nam Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

Przez tor przecinający Osiedle Staszica zostaną poprowadzone dwa przejścia, nie licząc oczywiście tych przy al. Wojska Polskiego i ul. Powstańców. Ich budowa, zgodnie ze słowami rzecznika, ma się rozpocząć na przełomie kwietnia i maja.

- Nie widziałem tych projektów, ale takie prace zazwyczaj trwają maksymalnie dwa miesiące – powiedział nam Kulesza. Mieszkańcy będą więc mogli z nich korzystać na przełomie czerwca i lipca.

Problem łącznicy WKD, tzw. żeberka, ciągnie się od wielu miesięcy. Już pod koniec lata zeszłego roku remont toru spowodował przedzielenie osiedla na dwie części. Głębokie rowy melioracyjne spowodowały, że przejście z jednej strony na drugą było właściwie niemożliwe. Dopiero po burzy medialnej „Wukadka” zbudowała jedno (!) przejście tymczasowe. To jednak wciąż mało. Wszyscy z niecierpliwością czekają na przejścia docelowe.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Kolejny film dla dzieci w Pruszkowie Kolejny film dla dzieci w Pruszkowie
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

Jedna Odpowiedź

  1. I znów urzędnicy pokazali swoją niekompetencję.Wśród docelowych przejść zabraknie proponowanego przez mieszkańców przejścia u wylotu ulicy Zgoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.