Przejścia przez łącznicę zaraz po zimie

Gdy poprawi się pogoda, Warszawska Kolej Dojazdowa ma wykonać przejścia dla pieszych przez swoją łącznicę przecinającą pruszkowskie Osiedle Staszica. Takie zapewnienie otrzymaliśmy od wiceprezydenta miasta Andrzeja Kurzeli.

- Przekazaliśmy projekty przejść około dwa tygodnie temu. WKD zapewne czeka na poprawę pogody, aby wykonać te przejścia – powiedział nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Z tego co wiemy, to przygotowane projekty zakładają powstanie zwykłych przejść dla pieszych z zamontowanymi barierkami. Na wysokości Osiedla Staszica powstaną dwa takie miejsca. Pierwsze z nich to obecne przejście tymczasowe na wysokości sygnalizacji świetlnej przy Szkole Podstawowej nr 2. Drugie przejście będzie usytuowane przy skrzyżowaniu ul. Plantowej z Jasną.

Patowa sytuacja, w której mieszkańcy mają utrudnione przejście z jednej części osiedla na drugą, trwa już kilka miesięcy. Powstała, ponieważ nowo położony tor jest usytuowany niżej niż dotychczasowy. Mieszkańcy, aby przejść, muszą schodzić w dół po nieprzygotowanym podłożu.

Dopiero po nagłośnieniu sprawy zebrały się władze samorządowe – powiat i miasto – razem z Warszawską Koleją Dojazdową i Pruszkowską Spółdzielnią Mieszkaniową. Ustalono, że władze Pruszkowa zlecą wykonanie projektu przejść, które miasto sfinansuje razem z powiatem, wykona je WKD, a spółdzielnia doprowadzi do nich chodniki. Do tej pory tylko PSM wywiązał się ze swojego obowiązku. Obecnie chodniki są doprowadzone do toru, gdzie nagle się kończą.

Źródło fot.: Regio-Media / Wykonano 24 listopada 2012 roku

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Kolejny film dla dzieci w Pruszkowie Kolejny film dla dzieci w Pruszkowie
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

Jedna Odpowiedź

  1. Brakować będzie przejścia na wysokości ulicy Zgoda.W tym miejscu niezbędne jest także przejście dla pieszych przez jezdnię ulicy Plantowej.Drogie Panie Urzędniczki od inwestycji, jeżeli same nie macie bladego pojęcia o planowaniu infrastruktury komunikacyjnej, zwróćcie się z próśbą o pomoc do specjalisty z dziedziny urbanistyki, inżynierii lądowej, lub nawet do transportowca (infrastrukturę też przerabialiśmy).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.