Duże widowisko teatralne w Pruszkowie

Pruszkowska grupa o nazwie Alternatywna Młodzieżowa Formacja Artystyczna A.M.F.A. przygotowuje się do niecodziennego wydarzenia. Już w kwietniu wystawi wyjątkową sztukę pt. „Po prostu dziecko”.

„In vitro, czy adopcja? Dziecko – towar, czy dar? Jak mądrze kochać?” – to pytania stawiane na afiszu zapowiadającym przedstawienie „Po prostu dziecko”. Pokazują one jego tematykę. Sztuka ma przedstawić rzeczywistość oczami dziecka, także nienarodzonego, oraz rodziców wobec problemów in vitro i aborcji.

Scenariusz sztuki na podstawie książki Michela Quoista „Rozmowy o miłości” przygotował ks. Piotr Waleńdzik (na zdjęciu). On też jest jednym z reżyserów widowiska. Wspiera go Dominik Czajkowski.

Alternatywna Młodzieżowa Formacja Artystyczna działa od 2009 roku. Na początku 2010 roku wystawiła swoją pierwszą dużą produkcję – „On Ona Ono Oni”. Widowisko teatralne połączone z filmami emitowanymi na ekranie zebrało świetne recenzje.

Kolejną superprodukcją grupy A.M.F.A. było „Misterium Męki Pańskiej” sprzed dwóch lat. Idealny dobór aktorów, profesjonalna gra okraszona efektami świetlnymi i dźwiękowymi wyniosła ją na wyższy poziom.

-  Trochę zasmakowaliśmy, bądź co bądź amatorskiego, ale jednak teatru podczas pracy i przy wystawianiu „Misterium Męki Pańskiej” w okresie Wielkiego Postu w 2011 roku. Było to dla nas ogromne wyzwanie, sprawdzenie siebie i przeżycie, które zdeterminowało i popchnęło do podjęcia próby dalszego działania – wyznał nam Dominik Czajkowski, jeden z reżyserów „Po prostu dziecko”, grający w „Misterium Męki Pańskiej” rolę św. Jana.

„Po prostu dziecko” premierę ogólnodostępną będzie miało w piątek 5 kwietnia. Potem A.M.F.A. wystawi tę sztukę pięć razy w ciągu całego kwietnia. Widowiska odbędą się w salce przy kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Pruszkowie. Wstęp wolny.

Portal Regio-Media objął patronatem medialnym to wydarzenie.

Źródło fot.: A.M.F.A.

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

„Ognioodporni” w św. Józefie „Ognioodporni” w św. Józefie
Jubileuszowe Dożynki Powiatowe Jubileuszowe Dożynki Powiatowe
Proboszcz wykupił film z licencją Proboszcz wykupił film z licencją
Nowe procesje w Pruszkowie Nowe procesje w Pruszkowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.