Koniec sezonu dla Liderek

Nie będzie czwartego meczu ćwierćfinałowego o mistrzostwo Polski w koszykówce kobiet pomiędzy Matizolem Liderem Pruszków i Energą Toruń. Gospodynie przegrały sobotnie starcie 68:79 i odpadły z rywalizacji.

Pruszkowianki przegrały dwa mecze w Toruniu. Aby myśleć o awansie do kolejnej rundy musiały wygrać pozostałe spotkania z Energą. W rywalizacji do trzech zwycięstw, to zawodniczki z miasta Kopernika okazały się lepsze w każdym spotkaniu.

Już początek meczu był zwiastunem złego. Po półtorej minuty gry przyjezdne prowadziły 7:0. Dopiero po kilku minutach Liderki zaczęły odrabiać straty. Fatalna w wykonaniu podopiecznych Adama Prabuckiego była druga część gry. Wprawdzie po celnym rzucie Kiary Buford gospodynie objęły prowadzenie 21:20, ale po chwili torunianki znów wyszły na prowadzenie i zbudowały wyraźną przewagę. Na przerwę faworytki schodziły prowadząc 48:32.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Obie drużyny miały na zmianę krótkie fragmenty dobrej gry. W ostatniej ćwiartce Liderki minimalnie zmniejszyły straty, ale nie były już w stanie doprowadzić chociażby do remisu. Ostatecznie przegrały 68:79 i na tym zakończyły sezon.

Energa Toruń po trzech wygranych ćwierćfinałowych będzie grać dalej o mistrzostwo Polski. Matizolowi Liderowi Pruszków po raz kolejny przypadło 5. miejsce w klasyfikacji ostatecznej.

Matizol Lider Pruszków – Energa Toruń 68:79 (19:20, 13:28, 16:16, 20:15)
play-off: 0-3

Matizol Lider: Kaczmarczyk 17, Gilbreath 14, Pietrzak 9, Rowadowska 8, Colson 7, Jujka 4, Bennett 4, Głocka 2, Buford 2, Grabowska 1, Antczak 0
Energa: Idczak 16, Ross 14, Koc 14, Michael 10, Misiek 10, Krawiec 5, Tłumak 5, Spears 4, Ratajczak 1