W piątek spotkanie ws. Masy Krytycznej

W jeden z ostatnich dni marca ma się odbyć Pruszkowska Masa Krytyczna organizowana przez stowarzyszenie Zdrowy-Rower. Już w piątek organizacja ta rozpocznie bezpośrednie przygotowania.

Pruszkowska Masa Krytyczna ma na celu zaprotestowanie wobec pomijania tematu rowerzystów w planowaniu przestrzennym w Pruszkowie. Przez miasto trudno jest bezpiecznie przejechać rowerem. Ścieżek rowerowych jest bardzo mało, a te istniejące praktycznie nie nadają się do jazdy. Ich nawierzchnia jest w skandalicznym stanie, a często też można natknąć się na znak drogowy lub przystanek autobusowy. Wyjątkiem jest jedynie nowa ścieżka wzdłuż ul. Pogodnej.

Stowarzyszenie Zdrowy-Rower chce zmienić tę sytuację. „Pisaliśmy pisma, petycje, artykuły… ale nic to nie dało w nowym budżecie pojawiły się tylko kilka małych fragmentów ścieżek wzdłuż remontowanych ulic.  Czas więc przejść do działania i zaproponować nasze pomysły” – czytamy na stronie organizacji.

W piątek o godz 19.00 w kawiarni Eskaem Cafe (na przeciwko dworca PKP w bloku Osiedla Grafitowego) odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zaproszeni są wszyscy, którym na sercu leży dobro pruszkowskich rowerzystów, a także innych mieszkańców. Rowerzysta na właściwym miejscu, to bowiem większe bezpieczeństwo i ułatwienie w ruchu drogowym.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Rosną szanse na ścieżki między miastami Rosną szanse na ścieżki między miastami
Powstanie wiele nowych ścieżek rowerowych Powstanie wiele nowych ścieżek rowerowych
Śnieg ze ścieżek rowerowych za miasto Śnieg ze ścieżek rowerowych za miasto
Nieodśnieżone ścieżki rowerowe Nieodśnieżone ścieżki rowerowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.