Lider zakończył sezon zasadniczy

Matizol Lider Pruszków rozegrał ostatni mecz w sezonie zasadniczym. Niestety przegrał na wyjeździe z Energą Toruń 68:87, przez co zajął 5. miejsce w tabeli.

O wyniku spotkania zadecydowała pierwsza połowa, w której wyraźnie dominowały gospodynie. Torunianki szybko objęły prowadzenie 13:3 i 20:5. Na przerwę schodziły przy przewadze 22 punktów! Po zmianie stron Liderki zdołał odrobić zaledwie kilka „oczek”.

Wynik tego spotkania sytuuje Energę na 4., a Matizol Lider na 5. miejscu w tabeli. To oznacza, że oba zespoły zmierzą się w I rundzie play-off. Pierwsze dwa mecze zostaną rozegrane w pierwszy weekend marca w Toruniu. Gra toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

Nim jednak rozpocznie się walka o mistrzostwo kraju, kibiców czeka śledzenie zmagań o Puchar Polski. Już w środę podopieczne Adama Prabuckiego jadą do Ostrowa Wlkp. na półfinał z TS Ostrovią. Rewanż tydzień później. Stawką tej rywalizacji jest udział w Final Four ViaSMS.pl Puchar Polski.

Energa Toruń – Matizol Lider Pruszków 87:68 (20:8, 24:14, 21:26, 22:20)

Energa: Adrianne Ross 23, Nicole Michael 16, Paulina Misiek 15, Martyna Koc 11, Emilia Tłumak 8, Weronika Idczak 7, Monika Krawiec 6, Róża Ratajczak 0
Matizol Lider: Agnieszka Kaczmarczyk 19, Sydney Colson 15, Briana Gilbreath 11, Marta Jujka 9, Kali Bennett 4, Anna Pietrzak 3, Justyna Grabowska 3, Barbara Głocka 2, Paulina Rozwadowska 2

Źródło fot.: PLKK / Mecz Matizol Lider – Energa w Pruszkowie