Znicz Basket wygrał na wyjeździe

Koszykarze Znicza Basket pokonali na wyjeździe AZS Radex Szczecin 92:81. Było to bardzo cenne zwycięstwo ze względu na walkę o play-off.

Znicz Basket i AZS Radex to jedne z drużyn, które plasują się w środkowej części tabeli i wciąż marzą o grze w play-off. Sobotnie zwycięstwo pruszkowian znacznie przybliża do tego celu podopiecznych trenera Michała Spychały.

Lepsza w wykonaniu gości była pierwsza połowa, zakończona wynikiem 41:31. Na uznanie zasługuje gra zwłaszcza w drugiej kwarcie, w której pruszkowianie wypracowali przewagę. Momentami prowadzili nawet 18-oma punktami.

Niestety po zmianie stron role się odwróciły. Wprawdzie w trzeciej ćwiartce różnica została utrzymana, ale potem było już gorzej. Gospodarzom udało się doprowadzić do remisu w ostatniej minucie meczu, gdy zdobyli 8 punktów.

O wyniku musiała zadecydować dogrywka, w której Znicz Basket nie dał już rywalom żadnych szans. Rzucił 16 „oczek” przy 5-ciu rywali.

Świetne zawody rozegrał Grzegorz Malewski, który niedawno wrócił do zespołu po groźnej kontuzji. Skrzydłowy Znicza Basket zdobył 22 punkty.

Kolejnym rywalem pruszkowian już w najbliższą środę będą zawodnicy BP Bank Efir Energy Krosno. Spotkanie odbędzie się w hali Znicz o godz. 19.00.

AZS Radex Szczecin – Znicz Basket Pruszków 81:92 (16:15, 15:26, 21:20, 24:15, d. 5:16)

AZS Radex Szczecin: Ł. Pacocha 24 (1), Ł. Biela 17 (3), M. Majcherek 15 (2), K. Mielczarek 8, T. Balcerek 7 (1), A. Linowski 5, M. Raczyński 3, M. Miszczuk 2, J. Koszuta 0, K. Pytyś 0
Znicz Basket Pruszków: G. Malewski 22 (1), M. Aleksandrowicz 15, P. Szymański 15 (2), D. Czubek 10 (2), Ł. Bonarek 9 (1), T. Pisarczyk 7, M. Kwiatkowski 7, A. Suliński 4, K. Czosnowski 3, M. Matuszewski 0

Źródło fot.: Znicz Basket Pruszków / Mecz w Kielcach z UMKS