Liderki wygrały zgodnie z planem

Matizol Lider Pruszków wygrał pewnie z PTK w Pabianicach 76:59. Wynik nie dziwi, ponieważ sobotnie rywalki to najsłabsza drużyna tegorocznej Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet.

Zawodniczki z Pruszkowa nie miały większych problemów w pabianickiej hali. Do przerwy wygrywały zdecydowanie 42:25. Po zmianie stron Liderki kontrolowały przebieg spotkania. W połowie ostatniej kwarty prowadziły nawet dwudziestoma punktami, a wygrały ostatecznie 76:59.

W pruszkowskim zespole każda zawodniczka zdobyła punkty, a najlepszym dorobkiem może pochwalić się Briana Gilbreath, która zgromadziła ich 18. O jedno „oczko” więcej zanotowała Agata Gajda z PTK.

Najbliższy wyjazd Matizolu Lidera to Rzeszów. Tam 20 stycznia zagrają z OPTeam o punkty ligowe, a dzień później o awans do półfinału Pucharu Polski.

PTK Pabianice – Matizol Lider Pruszków 59:76 (15:22, 10:20, 21:17, 13:17)

Źródło fot.: Matizol Lider Pruszków