Udany powrót pruszkowskich koszykarzy

I ligi koszykówki wznowiła rozgrywki po przerwie świąteczno-noworocznej. W sobotę Znicz Basket zdobył komplet punktów w Kielcach, wygrywając z UMKS 73:68.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo, gdyż gospodarze dobrze radzili sobie we własnej hali. Kielczanie prowadzili przez większość spotkania, ale w drugiej połowie ich przewaga stopniowo topniała.

Emocjonująca była końcówka meczu, w której lepiej zaprezentowali się goście. Kluczowe były dwie akcje pruszkowian. Najpierw Michał Aleksandrowicz wykorzystał dwa rzuty osobiste, by po chwili asystować przy celnym rzucie Przemysława Szymańskiego.

Warto odnotować powrót na parkiet Grzegorza Malewskiego, który przez ostatni rok leczył kontuzję. W meczu w Kielcach zagrał 6 minut i zdobył 2 punkty.

Najskuteczniejszy w pruszkowskim zespole był Szymański, co już niemal stało się tradycją. Skrzydłowy Znicza Basket rzucił 15 punktów. Lepszy od niego był zawodnik UMKS Rafał Król, który zdobył 3 „oczka” więcej.

Już w środę Znicz Basket znów wybiegnie na parkiet. Tym razem we własnej hali podejmie drugi w tabeli AZS WSGK Polfarmex Kutno. Początek meczu o godz. 19.00.

UMKS Kielce – Znicz Basket Pruszków 68:73 (19:14, 19:19, 12:15, 18:25)

UMKS Kielce: R. Król 18, Ł. Fąfara 13 (1), H. Makuch 12, M. Wróbel 11, W. Miernik 4, A. Kijanowski 4, P. Bacik 2, A. Busz 2, D. Tokarski 2
Znicz Basket Pruszków: P. Szymański 15, A. Suliński 11 (2), R. Malitka 11 (1), M. Kwiatkowski 9, M. Aleksandrowicz 8, M. Matuszewski 8, Ł. Bonarek 7 (1), G. Malewski 2, D. Czubek 2, K. Czosnowski 0

Źródło fot.: Znicz Basket Pruszków