Pewny awans Liderek w Pucharze Polski

Matizol Lider Pruszków nie miał problemu z awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski koszykarek. W środowym meczu pewnie pokonał SMS PZKosz Łomianki 83:52.

Drużyna z Łomianek na co dzień występuje w I lidze. Matizol Lider to dobra drużyna ekstraklasowa. Różnica poziomów nie może więc dziwić.

Pierwsze punkty w meczu zdobyły gospodynie, jednak w kolejnej akcji Liderki wyrównały. Po stracie Karoliny Poboży, pruszkowianki wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca meczu.

Przez większość spotkania przyjezdne sukcesywnie powiększały przewagę o kolejne kilkanaście punktów. W konsekwencji po 30 minutach gry prowadziły 72:33. Dopiero w ostatniej kwarcie przewagę zyskały zawodniczki SMS PZKosz, dzięki czemu nieco zniwelowały olbrzymią stratę.

W ćwierćfinale Liderki zagrają z inną drużyną z elity – AZS OPTeam Rzeszów. W październiku oba zespoły spotkały się w Pruszkowie w walce o punkty PLKK. Wówczas górą były pruszkowianki. Tym razem mecz odbędzie się w Rzeszowie 9 stycznia.

SMS PZKosz Łomianki – Matizol Lider Pruszków 52:83 ((15:29, 12:25, 6:18, 19:11)