Efektowne zwycięstwo Liderek na wyjeździe

Matizol Lider Pruszków wygrał pewnie w Gorzowie z tamtejszym KSSSE AZS PWZS 59:37. Kluczowa dla wyniku spotkania okazała się trzecia kwarta.

Początek spotkania był wyrównany, jednak dzięki dobrej dyspozycji na obwodzie pruszkowianki nieznacznie prowadziły. Dość powiedzieć, że z 14 punktów 12 Liderki zdobyły po rzutach z dystansu. W kolejnych dziesięciu minutach wynik wciąż oscylował w okolicy remisu.

Przełom nastąpił po zmianie stron. Przyjezdne utrzymały skuteczność z dystansu, a na dodatek przełamały się w akcjach podkoszowych. Trzecia ćwiartka należała zdecydowanie do podopiecznych Adama Prabuckiego, które zdobyły 19 „oczek”, przy 5 pkt. gospodyń. W ostatniej części gry nie zmienił obrazu spotkania. Lider wygrał w Gorzowie 59:37.

Pierwsze skrzypce w drużynie z Pruszkowa grała Briana Gilbreath, która zdobyła 20 pkt., z czego 12 w rzutach z dystansu. Po przeciwnej stronie poziomem od swoich koleżanek odstawała Chineze Nwagbo – 18 „oczek”.

Następne spotkanie Liderek w PLKK to mecz u siebie z Widzewem Łódź. Spotkanie przewidziano na 6 stycznia 2013 roku. Wcześniej, bo już w najbliższą środę o godz. 17.30 pruszkowianki zagrają natomiast w Pucharze Polski. Rywalkami będą zawodniczki SMS Łomianki.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów – Matizol Lider Pruszków 37:59 (12:14, 10:12, 5:19, 10:14)

KSSSE AZS PWSZ Gorzów: Chineze Nwagbo 18, Agnieszka Skobel 7, Ariana Moorer 4, Sybil Dosty 3, Agnieszka Makowska 2, Claudia Trębicka 2, Katarzyna Dźwigalska 1, Magdalena Szajtauer 0
Matizol Lider Pruszków: Briana Gilbreath 20 (4), Agnieszka Kaczmarczyk 14 (4), Kiara Buford 9 (2), Anna Pietrzak 7 (1), Sydney Colson 5, Kali Bennett 4 (1), Paulina Antczak 0, Marta Jujka 0, Barbara Głocka 0

Źródło fot.: KSSSE AZS PWSZ Gorzów