Cenne zwycięstwo Liderek!

Matizol Lider Pruszków wygrał z wyżej notowanym zespołem KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 68:54. Świetne spotkanie rozegrała Kiara Buford.

Początek spotkania nie zapowiadał dobrego wyniku. Wprawdzie pierwsze cztery minuty były wyrównane, ale potem do końca kwarty dominowały przyjezdne. Dopiero w drugiej ćwiartce do głosy doszły Liderki, które nie dość, że odrobiły straty, to wypracowały 10-punktowe prowadzenie.

Po zmianie stron gospodynie długo utrzymywały bezpieczną przewagę. Niespokojnie zrobiło się w połowie ostatniej kwarty, gdy gorzowianki zniwelowały straty do czterech „oczek”. To jednak był ich ostatni zryw. Fenomenalna końcówka pruszkowianek zapewniła im pewne zwycięstwo 68:54.

Bardzo dobrze w sobotnim meczu spisała się Kiara Buford. Amerykanka rzuciła aż 21 pkt., przy tym miała wysoką skuteczność rzutów z gry – trafiła 8 na 10. Do tego trzeba uwzględnić 6 zbiórek i 2 asysty. To przepis na zawodniczkę kolejki. Taką nagrodę przyznała już Polska Liga Koszykówki Kobiet.

Następnym rywalem będzie utytułowany, choć słabszy w tym sezonie zespół z Gdyni. Spotkanie odbędzie się 10 listopada najprawdopodobniej o godz. 16.00.

Matizol Lider Pruszków – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 68:54 (13:21, 24:6, 14:13, 17:14)

Matizol Lider: Buford 21, Colson 12, Gilbreath 9, Bennett 7, Głocka 6, Kaczmarczyk 5, Rozwadowska 4, Pietrzak 2, Jujka 2, Antczak 0, Grabowska 0
KSSSE AZS PWSZ: Nwagbo 13, Dosty 13, Skobel 9, Drzewińska 6, Makowska 5, Trębicka 5, Moorer 3, Dźwigalska 0, Jaworska 0