Biesiada Poetycka już za nami

W sobotę 20 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie odbyła się XIX Piastowska Biesiada Poetycka. W serdecznej atmosferze rozstrzygnięto konkurs poetycki i wysłuchano licznych wystąpień.

Na przystawkę swoją twórczość zaprezentowali licznie przybyli goście z sąsiedztwa – poeci z Warszawy i jej zachodnich okolic, związani z Konfraternią Poetycką „Biesiada”. Pierwsze danie – Turniej Jednego Wiersza oceniali: Jan Zdzisław Brudnicki, Paweł Kubiak, Andrzej Wołosewicz i Bogdan Wrocłaski. W rywalizacji wzięło udział 36 uczestników.

Jako danie główne został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs poetycki XIX Piastowskiej Biesiady Poetyckiej. Udział wzięło w nim 171 autorów, a zwycięzcami zostali:

Agnieszka Marek z Bielska-Białej – pierwsze miejsce
Agnieszka Tomszczyszyn-Harasymowicz z Głuchołaz – drugie miejsce
Ewa Włodarska z Krakowa – trzecie miejsce.

Ponadto jury przyznało wyróżnienia Pawłowi Podlipniakowi z Radomia, Annie Piliszewskiej z Wieliczki, Rafałowi Kontowskiemu z Michałowic oraz Czesławowi Markiewiczowi z Zielonej Góry. Na deser uczestnicy podziwiali występ muzyczny Stanisława Klawe.

Biesiada upłynęła w niezwykłej atmosferze bliskości i spontaniczności a artystyczny duch towarzyszący imprezie z pewnością zachęci przybyłych do uczestnictwa w niej za rok.

Źródło fot.: UM w Piastowie

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u
[PATRONAT] Kultura: poranek teatralny [PATRONAT] Kultura: poranek teatralny
[PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski [PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski
Lutowe wydarzenia w MOK-u Lutowe wydarzenia w MOK-u

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.