3 najważniejsze informacje o AC


Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego w Polsce ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC. Nie gwarantuje ono jednak pełnej ochrony kierowcy i jego auta, zwłaszcza, gdy to on spowoduje kolizję. Dlatego warto inwestować w AC.

Ubezpieczenie AC jest polisą dopełniającą ochronę z ubezpieczenia OC. AC zapewnia ochronę zarówno kierowcy, jak i jego pojazdowi i chroni, w zależności od wybranej opcji od wielu czynników.

1. AC – nieobowiązkowe, ale warto

AC nie jest polisą obowiązkową. Wielu kierowców przez tzw. „sztuczne oszczędności” w nią nie inwestuje, jednak po 1. kolizji,  za której skutki finansowe musi sam zapłacić, wie, ile mogą kosztować takie oszczędności. Nie warto ryzykować. Kupno polisy może nas ochronić przed olbrzymimi kosztami.

Takie rozszerzenie ubezpieczenia pozwoli na to, aby to ubezpieczyciel wypłacił świadczenie, gdy my będziemy mieć wypadek, również z naszej winy. Polisa AC ma różne warianty, co zależy od indywidualnych ofert ubezpieczycieli oraz konkretnych wariantów, na które decyduje się klient. Podstawowa ochrona jest na wypadek kradzieży, zarówno pojazdu, jak i mienia (sprzęt audio i GPS, fotelik samochodowy itd.), uszkodzenia pojazdu w kolizji, przez nieznanego sprawcę oraz klęski żywiołowe.

2. Kupno OC i AC taniej

Aby zaoszczędzić na kupnie AC, warto pomyśleć o jego zakupie już podczas kupowania polisy OC. Wielu ubezpieczycieli bowiem proponuje ciekawe promocje i zniżki podczas zakupu obu polis w pakiecie. Wtedy cena jednostkowa za polisę jest dużo niższa niż podczas osobnego kupna.

3. Ubezpieczenie AC – pełnia ochrony

Posiadacze ubezpieczenia AC nie muszą się obawiać wandali na parkingu, nieuważnych kierowców na światłach, którzy wjadą nam w tzw. „tył” itd. Ubezpieczone auto, jeżeli zostanie uszkodzone, nawet jeżeli stało się to w wyniku zderzenia ze zwierzęciem (nawet kot potrafi rozwalić cały błotnik), to nie ma wtedy znaczenia, czy wina była po stronie kierowcy czy czynników zewnętrznych, bowiem kierowca uzyska pieniądze z odszkodowania, co pozwoli odrestaurować auto, aby było znów sprawne i ładne.

Nie należy obawiać się także kradzieży. AC chroni przed skutkami kradzieży samochodu oraz rzeczy, które się w nim znajdowały na tzw. „wyposażeniu”. Odszkodowanie jest równoważne z aktualną wartością wozu i jego mienia.

Jeżeli zdecydujemy się na kupno AC, warto rozważyć, czy nie opłaca się dopłacić i uzupełnić ochrony o na przykład NNW czy Assistance. Zdarza się, że niektórzy ubezpieczyciele proponują te dodatkowe polisy za grosze podczas kupna i OC i AC. Wtedy warto o tym pomyśleć. NNW chroni nas przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Ochroną jest objęty nie tylko kierowca, lecz także pasażerowie (to ważne, gdy ma się dzieci). A Assistance przyda się podczas podróży samochodowych po kraju i za granicą.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne wiadomości:

Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny
Miejskie auto z emocjami Miejskie auto z emocjami
Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo
Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.