Planujesz oszczędzanie pieniędzy? Sprawdź najlepsze rachunki oszczędnościowe


Konta oszczędnościowe to najlepsza alternatywa dla lokat terminowych. Konta te posiadają podobną charakterystykę jak lokaty. Są bezpieczne oraz pozwalają zarobić na odsetkach od oszczędności. Rachunki oszczędnościowe są nieco niżej oprocentowanie niż lokaty bankowe. Jednak wielu osobom to nie przeszkadza. M.in. dlatego, że pozwalają na swobodne dysponowanie środkami pieniężnymi.

Oprocentowanie lokat jest wyższe niż kont oszczędnościowych. Głównie ze względu na płynność jaką gwarantują konta, a nie zapewniają jej lokaty. Deponując środki na koncie mamy do nich dostęp i możemy je wypłacić w każdej chwili. Oszczędzając na lokacie musimy liczyć się z czasowym zamrożeniem pieniędzy. Przez to, oprocentowanie rachunków jest niższe, jednak nie na tyle, aby zniechęcić klientów banków. Przyjrzyjmy się, które oferty kont oszczędnościowych dają najwięcej zarobić.

Jednym z najlepszych rachunków oszczędnościowych na rynku jest oferta ING Banku Śląskiego. Oprocentowanie konta wynosi 2,5% w skali roku. Konto otworzymy bez ponoszenia dodatkowych opłat. Uczynić to możemy za pośrednictwem telefonu lub sieci internetowej. Klientowi przysługuje jeden darmowy przelew w ciągu miesiąca – o czym warto pamiętać zakładając to konto.

Równie ciekawą ofertą jest konto oszczędnościowe BGŻ Optima. W tym przypadku również możemy liczyć na 3% w skali roku. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie i otworzenie konta. Maksymalnie na rachunek możemy wpłacić 100 tys. zł. Dużą zaletą tej oferty jest nieograniczona liczba darmowych przelewów. Najlepszym sposoby na otworzenie konta jest skorzystanie z Internetu.

Wartą polecenia ofertą jest również konto oszczędnościowe w Smart Banku. Oprocentowanie w skali roku wynosi, podobnie jak w poprzedniej ofercie – 3% w skali roku. Maksymalny depozytu wynosi 50 tys. zł. Za prowadzenie konta bank nie obciąża żadnymi opłatami. Rachunek z łatwością można otworzyć przez Internet.

Najlepsze konta oszczędnościowe gwarantują oprocentowanie wynoszące maksymalnie 3% w skali roku. Dla porównania lokaty terminowe posiadają oprocentowanie oscylujące w granicach 3,5-4% w skali roku. Nie jest to duża różnica, a dodatkowo wpłacając środki pieniężne na konto zawsze mamy do nich dostęp. Jest to argument, który może przekonać wiele osób.

Podobne wiadomości:

Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny
Miejskie auto z emocjami Miejskie auto z emocjami
Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo
Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.