Opony całoroczne czy sezonowe?


Dwa razy w roku w samochodach wymienia się opony. Gdy spadnie pierwszy śnieg kierowcy wymieniają letnie opony na zimowe. Natomiast wczesną wiosną, kiedy to termometry wskazują już znacznie plusowe temperatury zimowe na letnie. Można także skorzystać z opon całorocznych. Jednak te mają swoje cechy charakterystyczne, którym przyjrzano się poniżej.

Na oponach całorocznych jeździ się przez cały rok. Plusem jest uniwersalność. Takie opony są bardzo dobre, gdy pogoda lubi się szybko zmieniać, czyli gdy jeszcze zima nie całkiem zagościła, a wiosna jeszcze do końca nie przyszła. Nagła zmiana pogody to żaden problem. Bezpieczeństwo podczas jazdy jest tutaj zapewnione. Dzięki takim oponom oszczędza się czas oraz pieniądze. Nie trzeba bowiem zmieniać opon, ale należy je za to wyważać. Zakup opon całorocznych jest doskonałym pomysłem dla kierowców, którzy jeżdżą przede wszystkim w warunkach miejskich. I nie eksploatują nadmiernie samochodu, jeżdżą ostrożnie. Takie opony są idealne, gdy kierowca nie przejeżdża w ciągu roku więcej niż 6 tysięcy kilometrów. Takie opony nadają się idealnie do samochodów o małej pojemności silnika. Do innych aut warto stosować opony sezonowe. Opony letnie czy zimowe jak sama nazwa wskazuje są dostosowane do określonego sezonu. Posiadają konkretną budowę. Mieszanka gumowa ma odpowiedni skład, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas jazdy i jest ono zdecydowanie większe niż w przypadku opon całorocznych. Opony specjalnie przystosowane do sezonu letniego zapewniają także komfort jazy – są cichsze. Zmniejszają zużycie paliwa. Są też trwalsze od opon całorocznych. 
Opony wykorzystywane w danym sezonie nadają się do jazdy dynamicznej. Sprawdzają się bowiem bardzo dobrze na różnych typach na nawierzchni, co stanowi determinant bezpieczeństwa. Można z powodzeniem je użytkować w mieście i poza miastem. Poza tym zakup opon całorocznych nie zawsze jest tak opłacalny, jakby się mogło wydawać. Dlaczego? Ponieważ to dość droga inwestycja i warto o tym pamiętać, podejmując decyzję o ich zakupie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne wiadomości:

Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny
Miejskie auto z emocjami Miejskie auto z emocjami
Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo
Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.