Znamy wyniki w Piastowie i Michałowicach

Wiemy już, kto przez najbliższe cztery lata będzie rządził w Piastowie i gminie Michałowice. Niedzielną drugą turę wygrali odpowiednio Grzegorz Szuplewski i Krzysztof Grabka.

Grzegorz Szuplewski był faworytem w Piastowie. Kandydat komitetu wyborczego Nasz Piastów – Wspólnota Samorządowa wygrał zdecydowanie pierwszą turę. W drugiej rywalizował z Ewą Borodzicz z Prawa i Sprawiedliwości. Zwycięzca otrzymał 3951 głosów (63,63 proc.), kandydatka PiS-u 2258 głosów (36,37 proc.).

Przez najbliższe cztery lata rządy w Piastowie będzie sprawować samodzielnie Nasz Piastów – Wspólnota Samorządowa. Ekipa nowego burmistrza ma w Radzie Miasta 12 mandatów. Ewie Borodzicz pozostanie Rada Powiatu, do której dostała się z okręgu piastowskiego.

Status quo utrzyma się w gminie Michałowice. Drugą turę wygrał obecny wójt Krzysztof Grabka. Kandydat komitetu Przyszłość Gminy uzyskał 2987 głosów co stanowi 52,17 proc. Jego rywal Paweł Rajski z komitetu Wierni Mieszkańcom zdobył 2738 głosów (47,83 proc.)

Ekipa Grabki ma przewagę w Radzie Gminy dzięki 8 mandatom.

Powyższe wyniki zostały podane przez urzędy gminne. Czekają na potwierdzenie przez Państwową Komisję Wyborczą, jednak będzie to tylko formalność.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Sprostowanie ws. granic obwodu w Piastowie Sprostowanie ws. granic obwodu w Piastowie
Wybory uzupełniające do Rady w Piastowie Wybory uzupełniające do Rady w Piastowie
Kolejne zaprzysiężenia włodarzy Kolejne zaprzysiężenia włodarzy
Starzyński złożył ślubowanie Starzyński złożył ślubowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.