Muzeum otwiera się na zwiedzających

Nowa ekspozycja stała w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego jest już gotowa. We wtorek odbyło się uroczyste otwarcie, ale największe atrakcje czekają na zwiedzających w sobotę i niedzielę.

Ekspozycja „Przedświt” jest skokiem cywilizacyjnym pruszkowskiej placówki. Elementy multimedialne, ustawienie świateł oraz elementy dźwiękowe powodują, że muzeum powinno być bardziej atrakcyjne niż dotychczas. Wystawa pokazuje centrum hutnicze świata starożytnego z pogranicza Imperium Rzymskiego i terenów „Barbaricum” po obszary zajęte przez ludy Lugiów i Wandalów.

Ekspozycja, a wcześniej cały budynek i teren wokół niego były objęte pracami modernizacyjnymi od kilku lat. Zaczęło się od osuszania fundamentów, przez remont wnętrz, tworzenie nowej ekspozycji i budowę magazynu.

Końcowy efekt wszyscy będą mogli podziwiać w najbliższą sobotę i niedzielę. Wtedy ekspozycja „Przedświt” zostanie otwarta dla zwiedzających. Z okazji uruchomienia nowej wystawy, Muzeum Starożytnego Hutnictwa przygotowało wiele atrakcji. W sobotę będzie „Dzień Barbarzyński”. Z tej okazji będzie działał warsztat kowala, widzowie poznają sekrety bursztyniarstwa, ówczesne tkactwo oraz wojowników Barbaricum. Dzień później tematem przewodnim będzie Imperium Rzymskie. W niedzielę poznamy bliżej kuchnię i rozrywkę starożytnych Rzymian oraz oczywiście świat gladiatorów i legionistów.

Ekspozycja „Przedświt” w sobotę i niedzielę będzie dostępna w godz. 11.00 – 19.00. Potem, również bezpłatnie, zwiedzanie będzie możliwe od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 – 18.00.

Źródło fot.: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Ekspozycja „Przedświt…” już otwarta Ekspozycja „Przedświt…” już otwarta
Nowa ekspozycja coraz bliżej Nowa ekspozycja coraz bliżej
Muzeum przygotowuje wakacyjne warsztaty Muzeum przygotowuje wakacyjne warsztaty
Miejska inwestycja w centrum Pruszkowa Miejska inwestycja w centrum Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.