Pierwszy uliczny performance w Pruszkowie

Już w niedzielę 26 października będziemy świadkami pierwszego ulicznego performance w Pruszkowie. Dzięki działaniom „Laboratorium działań parateatralnych – Pruszków” przyjrzymy się bliżej tematowi obozu przejściowego Dulag 121.

Uliczny performance to nic innego jak teatralne wykorzystanie przestrzeni publicznej. Muzeum Dulag 121 udowadnia, że nowoczesna sztuka i historia mogą ze sobą współgrać i tworzyć coś niesamowitego. Na dodatek przypadająca w tym roku 70. rocznica Powstania Warszawskiego inspiruje do coraz to ciekawszego przybliżania historii związanej z tymi wydarzeniami na terenie Pruszkowa. Przygotowany uliczny performance będzie poświęcony tematowi istnienia obozu przejściowego Dulag 121 w Pruszkowie.

Na performatywny spacer organizatorzy zapraszają w niedzielę, 26 października o godz. 12.00. Początek przy stacji WKD Tworki, obok bramy szpitala. „Będziemy podążali ulicami, którymi byli prowadzeni warszawiacy do obozu Dulag 121. Odkryjemy na nowo historyczne miejsca i będziemy mieli okazję przyłączyć się do proponowanych przez młodych performerów działań.” – czytamy w oficjalnym zaproszeniu.

Performance został przygotowany przez uczestników „Laboratorium działań parateatralnych – Pruszków” pod bacznym okiem członków grupy „Performeria Warszawy”. Parateatralne warsztaty były skierowane do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Podczas zajęć młodzież pochylała się nad licznymi materiałami historycznymi, wspomnieniami minionych wydarzeń i historią wojenną miasta, by móc później tę wiedzę wykorzystać w spektaklu. Nie chodzi tylko o suche zaprezentowanie wydarzeń, ale zagranie tak, by pobudzić ciało, zmysły i emocje.

W związku ze spektaklem Muzeum Dulag 121 będzie nieczynne w niedzielę 26 października.

Portal Regio-Media objął patronatem medialnym uliczny performance w wykonaniu „Laboratorium działań parateatralnych”.

Źródło fot.: Muzeum Dulag 121

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu
Terror wobec warszawiaków w Muzeum Dulag Terror wobec warszawiaków w Muzeum Dulag
Dulag przygotował wycieczki na ferie Dulag przygotował wycieczki na ferie
Dulag otwiera się na literaturę Dulag otwiera się na literaturę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.