Władysław Bartoszewski w Dulagu

Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie zaprasza na spotkanie z prof. Władysławem Bartoszewskim. Będzie to ostatni element obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego w Powiecie Pruszkowskim.

Spotkanie „Pruszków 1944 w mojej pamięci”, którego gościem specjalnym będzie prof. Władysław Bartoszewski, zakończy obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego w Powiecie Pruszkowskim. Prof. Bartoszewski podzieli się z uczestnikami spotkania wspomnieniami wydarzeń sprzed 70-ciu laty. Z pewnością nie zabraknie historii Pruszkowa i obozu przejściowego Dulag 121 w obliczu Powstania Warszawskiego.

Władysław Bartoszewski to znany polityk, dziennikarz, pisarz, działacz społeczny i historyk, więzień Auschwitz, żołnierz Armii Krajowej, działacz Polskiego Państwa Podziemnego, uczestnik Powstania Warszawskiego, ale także minister spraw zagranicznych, senator IV kadencji, od 2007 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Kawaler Orderu Orła Białego. Od wielu lat dba o zachowanie pamięci o dziedzictwie Polskiego Państwa Podziemnego, Powstania Warszawskiego oraz o zbrodniach totalitaryzmów nazistowskiego i komunistycznego. Władysław Bartoszewski jest także autorem wielu książek poświęconych tematyce okupacji niemieckiej.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 w czwartek 23 października w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie, przy ul. 3-Maja 8a.

Portal Regio-Media objął patronatem medialnym to wydarzenie.

Źródło fot.: fu-berlin.de

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu
Terror wobec warszawiaków w Muzeum Dulag Terror wobec warszawiaków w Muzeum Dulag
Dulag przygotował wycieczki na ferie Dulag przygotował wycieczki na ferie
Dulag otwiera się na literaturę Dulag otwiera się na literaturę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.