Bezpłatne badania mammograficzne

Październik określany jest mianem miesiąca walki z rakiem piersi. Z tej okazji będzie możliwość wykonania badania mammograficznego w Piastowie.

Co pewien czas organizowane są w regionie badania mammograficzne. Nie inaczej może być w październiku, który nazywany jest miesiącem walki z rakiem piersi. W tym czasie szczególny nacisk kładziony jest na profilaktykę oraz edukację, dzięki której ma wzrosnąć świadomość, że regularna kontrola i właśnie profilaktyka umożliwiają wczesne wykrycie zmian nowotworowych, co daje niemal 100 proc. szans na całkowite wyleczenie.

Programem objęte są kobiety w wieku 50 – 69 lat, które w ostatnich dwóch latach nie miały wykonywanej mammografii. Aby nie czekać w kolejce przed mammobusem można zapisać się telefonicznie pod numerem (58) 666 24 24 w godz. poniedziałek – piątek 8.00 – 20.00, sobota – niedziela 9.00 – 18.00.

Na badanie, które będzie przeprowadzane 23 października przy Miejskim Ośrodku Kultury, przy ul. Warszawskiej 24 należy zabrać dowód osobisty. Nie trzeba posiadać skierowania, a samo badanie jest bezpłatne.

Źródło fot.: zdrowie.wm.pl

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Kolejna szansa na mammografię Kolejna szansa na mammografię
Zadbaj o siebie i zrób badanie Zadbaj o siebie i zrób badanie
Mammografia dla gminy Michałowice Mammografia dla gminy Michałowice
Szansa na badanie mammograficzne Szansa na badanie mammograficzne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.