Badanie ruchu kolejowego w aglomeracji

We wtorek i środę w aglomeracji warszawskiej odbywa się badanie ankietowe o nazwie „Trendy Rozwojowe Mazowsza”. Dzięki niemu władze samorządowe chcą uzyskać szczegółowe informacje dotyczące podróżowania komunikacją na szynach.

- Badanie ma ustalić, skąd i dokąd jeżdżą osoby korzystające z transportu szynowego, w jakim celu, jak często i na podstawie jakich biletów. Pozyskiwane będą również informacje na temat najczęstszych ulg czy preferowanych miejsc przesiadek – wyjaśnia Marta Milewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Dodatkowo ankieterzy będą pytali podróżnych o komfort jazdy, bezpieczeństwo, ceny raz rozkład jazdy.

Badanie obejmuje lokalny ruch kolejowy wszystkich trzech przewoźników: Kolei Mazowieckich, Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Odbywa się dwutorowo. Przede wszystkim na wielu stacjach liczone są osoby wsiadające i wysiadające. Po drugie ankieterzy zadają pytania podróżnym.

Akcja jest zaplanowana na środę i czwartek. Rozmowy z pasażerami w środę już się zakończyły. Trwały rano w godz. 6.00 – 9.00 oraz popołudniu od 16.00 do 19.00. W czwartek będzie podobnie. Liczenie wsiadających i wysiadających na poszczególnych stacjach trwa przez całą dobę. Wyjątkiem jest WKD, gdzie badanie odbywa się tylko 8 października na odcinku Opacz – Grodzisk Mazowiecki.

Wyniki akcji mają być znane na początku listopada. Zostaną przesłane do przewoźników oraz wykorzystane przy aktualizacji Planu Transportowego Województwa Mazowieckiego.

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.