Muzeum Dulag 121 z nowatorskim pomysłem

Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie ciągle szuka nowych form dbania o pamięć historyczną. Nową inicjatywą jest „Laboratorium działań parateatralnych”.

Nowy pomysł pruszkowskiej placówki skierowany jest do uczniów pruszkowskich szkół ponadgimnazjalnych. Właściwie to oni mają stworzyć swoisty uliczny performance. Jest to sposób wyrazu zdobywający coraz większą popularność. Najprościej rzecz ujmując polega na teatralnym wykorzystaniu przestrzeni publicznej.

„Chcielibyśmy wybrać się z Wami na nietypowy spacer po historycznych miejscach Pruszkowa oraz terenie dawnego obozu przejściowego.  Naszym celem jest twórcze ożywianie przestrzeni historycznej Pruszkowa. Chcemy zaangażować Was w bardziej osobiste, nie objęte żadnymi ramami i wolne od konwencji upamiętnienie wydarzeń wojennych” – tłumaczy swoje intencje Muzeum Dulag 121.

Organizatorzy uruchomili specjalny blog pod adresem: performance-pruszkow.blogspot.com. Obecnie można w nim poczytać o inicjatywie, a wkrótce pojawią się tam relacje uczestników projektu.

Portal Regio-Media jest patronem medialnym „Laboratorium działań parateatralnych – Pruszków”.

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu
Terror wobec warszawiaków w Muzeum Dulag Terror wobec warszawiaków w Muzeum Dulag
Dulag przygotował wycieczki na ferie Dulag przygotował wycieczki na ferie
Dulag otwiera się na literaturę Dulag otwiera się na literaturę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.