Dzień z darmową komunikacją

W poniedziałek 22 września w strefie wspólnego biletu ZTM-KM-WKD będzie można podróżować bezpłatnie. To element Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbywają się różne inicjatywy mające na celu promowanie korzystania z komunikacji miejskiej. Co roku w jeden dzień w autobusach, czy pociągach można podróżować bez biletu. Przeważnie jednak to był weekend. Tym razem Dzień Bez Samochodu zostanie zorganizowany we wrześniowy poniedziałek, gdy większość mieszkańców pojedzie do pracy.

Hasło tegorocznych Dni Transportu Publicznego, które organizowane są w ramach ETZT, to „Podróż samochodem = stracony czas i pieniądze, stres, korki, hałas oraz spaliny”. Z hasłem tym szczególnie mogą dyskutować mieszkańcy naszego regionu, którzy niezwykle często muszą borykać się z kłopotami na kolei. Wiele osób podniesie też przy tej okazji kwestię cen za bilety. Co ciekawe, w poprzednich latach był to argument Zarządu Transportu Miejskiego. Tym razem ta kwestia nie jest szczególnie akcentowana.

Prawdą jest jednak, że korzystanie z komunikacji miejskiej daje wiele korzyści – głównie jednak środowisku. Autobusy emitują dużo mniej dwutlenku węgla. Pociągi w ogóle nie zanieczyszczają powietrza. Innym argumentem są korki. Zmniejszenie ilości aut to bardziej przejezdne ulice.

Źródło fot.: ZTM

[facebook_like_button]

Tagi: , , , , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Zmiany przystankowe na linii ZS1 Zmiany przystankowe na linii ZS1

Jedna Odpowiedź

  1. Dla wszystkich bezpłatnie, czy tylko dla posiadaczy aut?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.