Narodowy Test Słuchu w Pruszkowie

Do Pruszkowa zbliża się słuchobus w ramach akcji Narodowy Test Słuchu. 21 lipca każdy będzie mógł sprawdzić jakość swojego słuchu.

Bezpłatne testy słuchu, a przy okazji konsultacje ze specjalistami odbędą się 21 lipca w godz. 9.00 – 15.00 na pl. Jana Pawła II w Pruszkowie. Badanie polega na przeprowadzeniu krótkiego testu eccola. Pacjentowi przez słuchawki będą podawane dźwięki o natężeniu 30 dB na czterech częstotliwościach, na przemian do prawego i lewego ucha. Osoby, które nie usłyszą wszystkich sygnałów, zostaną skierowane na badanie audiometryczne.

Badanie audiometryczne zostanie wykonane tego samego dnia, również w ramach akcji Narodowy Test Słuchu. Polega na podawaniu na różnych częstotliwościach coraz głośniejszego dźwięku. Osoba badana musi nacisnąć przycisk, gdy usłyszy dźwięk. W ten sposób badany jest stopień niedosłuchu.

Pruszków jest tylko jednym z wielu przystanków na trasie słuchobusu. Akcja rozpoczęła się 17 czerwca w Braniewie. Dotarła także do Pułtuska a w niedzielę jest w Mławie. Zanim słuchobus dotrze do Pruszkowa, odwiedzi jeszcze Działdowo, Nowe Miasto Lubawskie, Ostródę, Ciechanów, Nidzicę, Przasnysz i Ostrołękę. W naszej okolicy pojawi się ponownie 7 i 8 sierpnia. W tych dniach stanie kolejno w Warszawie i Skierniewicach.

Źródło fot.: sluchobus.pl

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Pruszków przywitał Nowy Rok Pruszków przywitał Nowy Rok
Plenerowe imprezy sylwestrowe Plenerowe imprezy sylwestrowe
Fontanna z Narcyzem: aż 20 minut programu Fontanna z Narcyzem: aż 20 minut programu
Uruchomienie fontanny po remoncie Uruchomienie fontanny po remoncie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.