Policyjny bilans po długim weekendzie

Za nami kolejny długi weekend. Po raz kolejny w roli głównej występowali pijani kierowcy.

Podczas tzw. długich weekendów, które sprzyjają wyjazdom i spotkaniom rodzinnym, policjanci przeprowadzają wzmożone kontrole. Zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo jazdy w tym na stan trzeźwości kierujących.

W dniach 19 – 23 czerwca pruszkowscy funkcjonariusze zatrzymali 9 pijanych kierowców. Czterech z nich jechało samochodami, pięciu natomiast rowerami. Rowerzyści mieli blisko 2,5 promila alkoholu we krwi. Dwóch kierowców samochodów, ze względu na ponad promil alkoholu we krwi, nie zdołało zapanować nad samochodami. Jeden uderzył w ogrodzenie, drugi wypadł z drogi na łuku.

Nietrzeźwym kierowcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień. Wobec rowerzystów zostały sporządzone wnioski o ukaranie.

W niedzielę 23 czerwca policjanci z Piastowa otrzymali informację, że auto uderzyło w słup. Po przyjechaniu na miejsce okazało się, że wszystkie osoby są poza samochodem, wszystkie były po alkoholi i żadna nie przyznała się do kierowania pojazdem. Trwają czynności wyjaśniające.

Poza pijanymi kierowcami policjanci odnotowali 13 kolizji. Nie było natomiast wypadków z udziałem osób rannych.

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Napad na bank w Pruszkowie Napad na bank w Pruszkowie
Złodziej z Pruszkowa w Michałowicach Złodziej z Pruszkowa w Michałowicach
Policja wzmoży swoje działania Policja wzmoży swoje działania
„Wytwórnia” narkotyków zamknięta „Wytwórnia” narkotyków zamknięta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.