Brwinów zadba o zęby najmłodszych

Od września ruszy program stomatologiczny dla najmłodszych w Brwinowie. Zapisy już się rozpoczęły.

Biorąc pod uwagę statystyki wskazujące, że 80% dzieci rozpoczynających naukę w szkole ma problemy z próchnicą, Brwinów postanowił zadbać o uzębienie najmłodszych. Od nowego roku szkolnego będzie realizowany bezpłatny program opieki stomatologicznej. Projektem objętych będzie 610 dzieci w wieku 6 – 9 lat (roczniki 2005 – 2008).

Od września w szkołach zostaną przeprowadzone badania lekarskie stomatologiczne z wypełnieniem karty medycznej, wstępne konsultacje ortodontyczne oraz fluoryzacja kontaktowa. Po rozpoznaniu potrzeby wykonania takiego zabiegu dzieci będą kierowane do wyznaczonego gabinetu w Pruszkowie na zabezpieczenie zęba szóstki lakiem szczelinowym. Rodzice dzieci otrzymają wskazówki i zalecenia dotyczące dalszego postępowania w przypadku wystąpienia próchnicy i wad zgryzu. Będą też wypełniać ankietę dotyczącą zagadnień promocji zdrowia jamy ustnej.

Aby dziecko mogło wziąć udział w programie, należy złożyć deklarację w sekretariacie szkoły, bądź Urzędzie Gminy przy ul. Grodziskiej 12, pok. 007. Termin składania deklaracji upływa 15 września. Decyduje kolejność zgłoszeń. Projekt będzie finansowany z budżetu gminy, natomiast realizacji podjęła się Fundacja Zdrowie i Medycyna 2000 z Konstancina-Jeziorny, która została wyłoniona w konkursie ofert.

inf. prasowa / Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Oddaj choinkę do urzędu Oddaj choinkę do urzędu
Prawie wszystkie urzędy zamknięte w Wigilię Prawie wszystkie urzędy zamknięte w Wigilię
Urząd w Brwinowie pracuje dłużej Urząd w Brwinowie pracuje dłużej
Urzędy nieczynne 10 listopada Urzędy nieczynne 10 listopada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.