KM i SKM organizują kampanię społeczną

Od kilku dni trwa kampania społeczna „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”. Jednymi z głównych organizatorów są Koleje Mazowieckie i Szybka Kolej Miejska, a partnerem Warszawska Kolej Dojazdowa.

Kampania „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej” jest widoczna poprzez plakaty (na zdjęciu fragment jednego z nich) w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej i pojazdach komunikacji warszawskiej. Z kolei Koleje Mazowieckie wyświetlają spoty na monitorach LCD.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na to, że życzliwość względem współpasażerów jest niezwykle ważna i wręcz niezbędna, aby codzienne podróże były mniej uciążliwe. Kampania ma zwrócić uwagę, że to od ludzi zależy jakość podróżowania.

- Badania pokazują, że oceniamy siebie jako uprzejmych, narzekamy natomiast na brak uprzejmości innych. Główną przyczyną braku gotowości do pomocy jest głównie pośpiech oraz tzw. efekt widza. Skupieni na sobie nie zauważamy ludzi wokoło, a nawet jeśli zwrócimy uwagę na człowieka w potrzebie idziemy dalej, przekonani, że pomoże mu ktoś inny. Tymczasem liczą się nawet małe gesty – ustąpienie miejsca, przytrzymanie drzwi, wskazanie drogi czy zwykły uśmiech. – mówi Magdalena Jabłońska, psycholog społeczny ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Kampania „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej” potrwa do końca roku. Poza Kolejami Mazowieckimi i Szybką Koleją Miejską organizują ją Zarząd Transportu Miejskiego, Tramwaje Warszawskie, Metro Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy. Partnerami są Warszawska Kolej Dojazdowa, Polski Związek Niewidomych i Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej.

[facebook_like_button]

Tagi: , , , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Zmiany przystankowe na linii ZS1 Zmiany przystankowe na linii ZS1

Jedna Odpowiedź

  1. jest coś takiego jak Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.