Kolejarze połączą wszystkie tory w Pruszkowie

W ramach prowadzonego remontu linii dalekobieżnej pomiędzy Warszawą Zachodnią i Skierniewicami zostanie wybudowane połączenie z torami podmiejskimi. Nasze obserwacje potwierdziła spółka PKP PLK.

Modernizacja linii Warszawa Zachodnia – Skierniewice obejmuje linię dalekobieżną. Obecnie kończą się prace na torze, po którym zwyczajowo pociągi jeżdżą w kierunku zachodnim. Zostały położone nowe szyny, a wraz z nimi rozjazd przed stacją w Pruszkowie, na wysokości ul. Majowej.

Zapytaliśmy spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe, która jest zarządcą infrastruktury i inwestorem prowadzonych prac, o to, czy rozjazdy te pozwolą na połączenie linii dalekobieżnej z podmiejską.

- Tak, to prawda. Modernizując linię dalekobieżną montujemy również dodatkowe rozjazdy na linię podmiejską – poinformował nas Maciej Dutkiewicz z PKP PLK.

Realizowany pomysł pozwoli na minimalizowanie skutków ewentualnych utrudnień na kolei, które ostatnio niestety występują niemal codziennie.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Zamknięcie przejścia podziemnego Zamknięcie przejścia podziemnego
Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach
Urząd chwali się ustaleniami w sprawie tunelu Urząd chwali się ustaleniami w sprawie tunelu
Kradzież sieci trakcyjnej! Są utrudnienia Kradzież sieci trakcyjnej! Są utrudnienia

Jedna Odpowiedź

  1. Noi w końcu! bo pociągi przyśpieszone mogłyby stanąć w Pruszkowie zjeżdżając z toru dalekobieżnego na podmiejski.Jeszcze można by dać w godzinach szczytu przyśpieszoną skmkę do Pruszkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.