Nowy rozkład kolejowy utrudni życie

Przypominamy, że od czwartku jeden z torów podmiejskich będzie wyłączony z użytkowania. Z tego powodu część pociągów ominie Piastów i Pruszków.

„Kolejarze zamkną jeden tor pomiędzy Włochami i Pruszkowem. Co gorsza, wiele pociągów już od Warszawy Zachodniej będzie jechać torem dalekobieżnym z pominięciem Piastowa i Pruszkowa! To samo dotyczyć będzie przeciwnego kierunku jazdy” – pisaliśmy na początku kwietnia.

Dziś wiemy więcej. Czynny tor podmiejski to ten, którym zwyczajowo poruszają się pociągi z Warszawy w stronę zachodnią. Trzeba o tym pamiętać zwłaszcza na stacjach w Piastowie, Ursusie i Włochach, gdzie są dwa oddzielne perony.

Od czwartku w ciągu doby z Pruszkowa w stronę Warszawy wyjedzie zaledwie trzynaście pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. W przeciwną stronę będzie podobnie. Ponadto wiele pociągów Kolei Mazowieckich ominie stacje Włochy, Ursus, Ursus Niedźwiadek, Piastów i Pruszków.

Wobec tych utrudnień zostanie uruchomiony autobus zastępczy ZS1 łączący dworzec kolejowy w Pruszkowie z Dworcem Zachodnim. Trasa będzie wiodła w pobliżu dworców w Piastowie, Ursusie i Włochach. ZTM uruchomi dwa lub trzy kursy na godzinę.

Od 22 maja do końca czerwca zostanie wprowadzone wzajemne honorowanie wszystkich biletów pomiędzy Kolejami Mazowieckimi i Zarządem Transportu Miejskiego. Na biletach KM obowiązujących pomiędzy Warszawą i Pruszkowem będzie można podróżować pociągami SKM na tym odcinku, oczywiście autobusami ZS1, a także linii 717 i 716 pomiędzy Piastowem i przystankiem PKP Włochy. Z ważnym biletem ZTM każdego rodzaju będzie można wsiąść do pociągu Kolei Mazowieckich. Wówczas trzeba jednak pamiętać o skasowaniu go u kierownika składu.

Dodatkowym utrudnieniem będzie zamknięcie obu torów podmiejskich w pierwszej połowie czerwca, w godz. 22.00 – 4.50. W tym czasie Koleje Mazowieckie uruchomią zastępczą komunikację autobusową pomiędzy Brwinowem i Warszawą Zachodnią. Połączenia te zostały uwzględnione przez przewoźnika w kolejowym rozkładzie jazdy.

Wszystkie zmiany są uwzględnione w rozkładach jazdy w naszym NIEZBĘDNIKU.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Zmiany przystankowe na linii ZS1 Zmiany przystankowe na linii ZS1
Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich
Dodatkowe pociągi w Sylwestra Dodatkowe pociągi w Sylwestra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.