Ambitne plany gminy Brwinów

Szkolnictwo i drogi – to główne obszary, na które chcą postawić władze gminy Brwinów. Na majowej sesji radni uchwalili Wieloletni Plan Inwestycyjny.

Zgodnie z założeniami, do 2020 roku powstaną przedszkola w Otrębusach przy ul. Piaseckiego, w Żółwinie przy ul. Nadarzyńskiej oraz w Parzniewie przy budowanej ul. Przyszłości. W Parzniewie ma być także otwarta szkoła podstawowa. W najbliższych siedmiu latach zostaną wybudowane dwie sale gimnastyczne – przy Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie oraz przy Zespole Szkół w Otrębusach.

Trzeba pamiętać, że obecnie kompleks w Otrębusach jest wzbogacany budynkiem gimnazjum, a w bliskiej odległości od centrum Brwinowa powstaje nowe przedszkole. Od września lub października będą uczęszczać do niego dzieci z tegorocznej listy rezerwowej. Trwa rekrutacja personelu.

Gmina Brwinów ma bogate plany w zakresie dróg. Prace obejmą ul. Lipową, Moczydłowskiego, Zgoda, Armii Krajowej, Lilpopa i Zamkową w Brwinowie oraz Łosia, Przejazdową, Wiejską i Bukową w Otrębusach. Wieś Moszna w 2015 roku wzbogaci się o obwodnicę, dzięki której rozwój inwestycyjny nie będzie negatywnie wpływał na mieszkańców tej miejscowości.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Parzniew zyska nowe ulice Parzniew zyska nowe ulice
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach Wyłączenia prądu w najbliższych dniach
Kolejne zaprzysiężenia włodarzy Kolejne zaprzysiężenia włodarzy
Gdzie i kiedy wyłączą prąd? Gdzie i kiedy wyłączą prąd?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.