Doceniona wiedza „policyjna”

Rejonowy etap konkursu „Policjanci są wśród nas” rozstrzygnięty. Powiat Pruszkowski będzie reprezentować jednak drużyna ze szkoły w Ładach.

Po raz trzeci Komenda Stołeczna Policji wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy zorganizowała konkurs „Policjanci są wśród nas”, skierowany do uczniów klas IV – VI szkół podstawowych. Głównym celem konkursu jest podniesienie świadomości prawnej  dzieci, dzięki zadaniom nakierowanym na prawidłowe reagowanie w różnych sytuacjach, np. zwracaniu się o pomoc do właściwych osób i służb.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech etapach. Pierwszy – szkolny odbył się 11 kwietnia. W środę 7 maja uczniowie zmierzyli się w etapie rejonowym. Odpowiadali na pytania zamknięte oraz otwarte. Maksymalnie można było zdobyć 33 punkty. Zwycięzcy, a właściwie zwyciężczynie ze Szkoły Podstawowej w Ładach  uzbierały 30 punktów i będą reprezentować powiat pruszkowski w ostatnim etapie – finale 1 czerwca w Warszawie.

Niewiele do zwycięstwa zabrakło uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Piastowie, którzy zdobyli 28 punktów zajmując drugie miejsce oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 9 z Pruszkowa, którzy zdobyli tylko 1 punkt mniej niż koledzy z Piastowa i uplasowali się na trzeciej lokacie.

Źródło fot.: KPP w Pruszkowie

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

[PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski [PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski
Napad na bank w Pruszkowie Napad na bank w Pruszkowie
Złodziej z Pruszkowa w Michałowicach Złodziej z Pruszkowa w Michałowicach
Policja wzmoży swoje działania Policja wzmoży swoje działania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.