Tajemnicze skrzynki w powiecie pruszkowskim

Na terenie powiatu pruszkowskiego można znaleźć tajemnicze skrzynki. To element gry terenowej organizowanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Dzięki dofinansowaniu unijnemu władze Mazowsza uruchomią grę terenową, która będzie polegała na znalezieniu 50-ciu skrzynek na terenie w sumie 28 powiatów. Jednym z nich jest powiat pruszkowski. Skrzynki zostaną ulokowane w atrakcyjnych turystycznie miejscach: w parkach krajobrazowych, przy pomnikach przyrody oraz obiektach historycznych. Organizatorzy oczywiście nie podają precyzyjnych lokalizacji.

Stosowna umowa w sprawie gry terenowej została podpisana w środę przez Janinę Ewę Orzełowską i Wiesława Raboszuka reprezentujących Zarząd Województwa Mazowieckiego oraz przez zastępcę dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Wojciecha Rzewuskiego.

W ramach projektu zostanie zakupionych 50 urządzeń GPS. Sprzęt będzie wypożyczany gospodarstwom agroturystycznym z terenu województwa na potrzeby turystów, którzy zechcą wziąć udział w zabawie. Ponadto zostanie wydany katalog „Turystyka wiejska na Mazowszu”.

Realizacja pomysłu kosztuje 420 tys., ale 85 proc. tej kwoty zostanie zwrócone z budżetu Unii Europejskiej.

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Powołanie rady ds. zdrowia w województwie Powołanie rady ds. zdrowia w województwie
Nowy-stary marszałek Mazowsza Nowy-stary marszałek Mazowsza
Za mało pieniędzy na mazowieckie szpitale Za mało pieniędzy na mazowieckie szpitale
Piastowskie placówki wyróżnione Piastowskie placówki wyróżnione

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.