Europejska inicjatywa z Otrębus

Na świetny pomysł wpadła jedna z nauczycielek Zespołu Szkół w Otrębusach. W 10. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej razem ze swoimi podopiecznymi wysłała pluszowego misia w podróż po Starym Kontynencie.

Miś ma na imię Mela. To dobre imię – łatwe dla wszystkich, do których dotrze zabawka. Podróż Meli zaczęła się w styczniu w Otrębusach. Do miejscowej szkoły trafiła po licytacji na cele Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Po przygotowaniu pamiątek z Polski dzieci z klasy III wysłały Melę w podróż po Europie.

Pluszak był już we Włoszech, Bułgarii i Chorwacji. Teraz goszczą go dzieci z tureckiego Askaray. 2 maja Mela trafi do Granollers pod Barceloną, potem odwiedzi jeszcze Słowację, a 13 czerwca wróci do Otrębus.

Celem projektu jest wzajemne poznanie historii, kultury i obyczajów. Dzieci w każdym miejscu dopisują do paczki z Melą najważniejsze informacje ze swojego miasta i kraju. Jednocześnie nauczyciele porozumiewają się ze sobą, aby inicjatywa przebiegała sprawnie. A wszystko to w języku angielskim, co jest dodatkowym bodźcem do jego nauki.

W projekcie „Tour de Europe with Mela” uczestniczy ok. 200 dzieci z siedmiu krajów. Jest on realizowany w ramach unijnego projektu edukacyjnego „eTwinning – europejska społeczność szkolna”.

Podróż misia Meli można śledzić tutaj.

Źródło fot.: Urząd Gminy Brwinów

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Wyłączenia prądu w najbliższych dniach Wyłączenia prądu w najbliższych dniach
Planszówka z brwinowskimi miejscowościami Planszówka z brwinowskimi miejscowościami
PGE wyłączy prąd w wielu miejscach PGE wyłączy prąd w wielu miejscach
Najbliższe wyłączenia prądu Najbliższe wyłączenia prądu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.