Afera szczepionkowa w przychodni

Do przychodni przy ul. Kubusia Puchatka wszedł prokurator. Dyrektor placówki zawiadomił o przestępstwie, jakiego miałaby się dopuścić jedna z pielęgniarek.

W ZOZ-ie Dommed jedna z pielęgniarek najprawdopodobniej nie wypełniała swoich obowiązków tak, jak należy. Jej celem był zysk. Nie rozliczała wszystkich szczepionek lub podawała nie takie, które powinna.

- Rzeczywiście sprawa podawania fikcyjnych szczepionek jest prowadzona w Prokuraturze Rejonowej w Pruszkowie. Zawiadomienie w tej sprawie złożył dyrektor ZOZ – potwierdził prok. Przemysław Nowak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, której podlega jednostka pruszkowska.

W wyniku prowadzonego dochodzenia ustalono już kilka przypadków podejrzenia podania fikcyjnej szczepionki. Chodzi o szczepionki doustne, które nie są objęte obowiązkowym harmonogramem szczepień u dzieci. To dawki przeciwko rotawirusom. Nieoficjalnie mówi się, że w niektórych przypadkach pielęgniarka podawała szczepionkę ale rozrzedzoną z wodą.

Podejrzana pracownica przychodni została zwolniona dyscyplinarnie. W środę prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przestępstwa oszustwa.

- Nikomu jeszcze nie postawiono zarzutów – poinformował nas prok. Nowak.

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Zakrwawione ciało przy wiadukcie Zakrwawione ciało przy wiadukcie
Szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie Szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie
Akcja szczepienia lisów przeciw wściekliźnie Akcja szczepienia lisów przeciw wściekliźnie
Uwaga! Wkrótce szczepienie lisów Uwaga! Wkrótce szczepienie lisów

Jedna Odpowiedź

  1. Ida wybory prezydenckie. Polska potrzebuje zmiany systemu a nie zmiany twarzy. W Polsce od 25 lat pasożytuje przeklęty układ okrągłego stołu, który nie pozwala na szybki rozwój. Partyjniactwo rozsiadło się na Wiejskiej i udaje demokrację. Jednomandatowe okręgi, ordynacja większościowa, system referendalny pozwolą skutecznie oderwać od koryt tych, którzy szkodzą nam od ćwierćwiecza. Przede wszystkim trzeba wyjść z domu i zagłosować. 60% uprawnionych tego nie robi. Idźcie i głosujcie na wszytko tylko nie POPIS. Potrzebny jest nam ktoś nie uwikłany w zadne uklady. Wklejajcie to na swoim Facebooku, w komentarzach, gdziekolwiek się da. Wykorzystajmy potęgę internetu i rozpocznijmy w maju wielkie zmiany a na jesieni je dokończymy i pogonimy ten antypolski rząd. Jeżeli nie chce ci się iść na wybory wykonaj chociaż te kilka kliknięć myszką i wklej ten tekst gdzieś w internecie. Pamiętajcie motto wyborów 2015 – Wszystko tylko nie POPIS !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.