Hit kinowy z Dulagiem w tle

Już w tę sobotę Społeczne Stowarzyszenie „Forum Pruszków” zorganizuje kolejną projekcję w ramach Pruszkowskiego Klubu Filmowego. Tym razem wszyscy chętni zobaczą jeden z najlepszych obrazów ostatnich lat – „W ciemności”. Gościem specjalnym będzie dyrektor Muzeum Dulag 121 Małgorzata Bojanowska.

Film wyreżyserowała Agnieszka Holland należąca do czołówki nie tylko polskiej, ale i światowej w swoim fachu. Jej dzieło przed dwoma laty było nominowane do Oscara w kategorii Najlepszy Film Obcojęzyczny. Obraz został nagrodzony najważniejszymi polskimi wyróżnieniami – Złotym Lwem na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz kilkoma Orłami Polskiej Akademii Filmowej.

„W ciemności” przedstawia historię Leopolda Sochy, który w czasie II wojny światowej pomagał Żydom. Pierwotną intencją była chęć zarobku, ale z czasem zrodziła się głęboka więź między Polakiem i uratowanymi.

Sobotnia projekcja będzie wyjątkowa. To za sprawą obecności Małgorzaty Bojanowskiej, dyrektor Muzeum Dulag 121. Wprowadzi ona w tematykę filmu, a po jego zakończeniu przeprowadzi dyskusję.

Portal Regio-Media jest patronem medialnym wydarzenia. Razem ze stowarzyszeniem „Forum Pruszków” zapraszamy na emisję w sobotę 18 stycznia o godz. 18.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury „Kamyk” przy ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5. Wstęp wolny!

Źródło fot.: MOK w Pruszkowie

[facebook_like_button]

Tagi: , , , ,

Podobne wiadomości:

Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu
Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u
Dwa amerykańskie hity filmowe Dwa amerykańskie hity filmowe
[PATRONAT] Kultura: poranek teatralny [PATRONAT] Kultura: poranek teatralny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.