Kard. Nycz na pasterce w Piastowie

Tegoroczną pasterkę w piastowskiej parafii Chrystusa Króla Wszechświata odprawił kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski. W homilii nawiązywał głównie do treści głoszonych przez papieża Franciszka.

Kard. Kazimierz Nycz zwrócił uwagę na ubóstwo betlejemskiego żłóbka. Fakt urodzenia się Boga na ziemi w takich warunkach powinien mobilizować do zmierzenia się całego Kościoła z ubóstwem nie tylko materialnym, ale przede wszystkim duchowym. Oznacza to uwolnienie się od dóbr doczesnych i gotowość rezygnacji z nich na rzecz bliźniego.

Kolejną nauką płynącą z Bożego Narodzenia jest zejście Boga do poziomu człowieka. Bóg solidaryzuje się z człowiekiem, więc i ludzie między sobą powinni być solidarni.

Metropolita warszawski przybył do Piastowa na zaproszenie proboszcza Grzegorza Bereszyńskiego. Na pasterce były obecne lokalne władze z burmistrzem Markiem Kubickim i Hanną Kuran, członkiem zarządu powiatu pruszkowskiego.

Pasterka to tradycyjna msza święta odprawiana w nocy z 24 na 25 grudnia, najczęściej o północy. Rozpoczyna Święta Narodzenia Pańskiego. Symbolizuje oczekiwanie na przyjście Mesjasza.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Wesołych Świąt! Wesołych Świąt!
ZTM zawiesza linię ZS1 ZTM zawiesza linię ZS1
Tworzenie świec z prawdziwego wosku Tworzenie świec z prawdziwego wosku
Prawie wszystkie urzędy zamknięte w Wigilię Prawie wszystkie urzędy zamknięte w Wigilię

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.