A.M.F.A. wystawiła widowisko adwentowe

22 grudnia, w ostatnią niedzielę adwentu, Alternatywna Młodzieżowa Formacja Artystyczna wystawiła widowisko słowno-muzyczne „Każdy”. To sztuka o kochaniu przez Boga każdego człowieka.

Widowisko zostało wystawione na podstawie dramatu Jerzego Zawieyskiego o tym samym tytule. W sztuce występują trzej Archaniołowie Gabriel, Michał i Rafał oraz Anioł Stróż głównego bohatera, czyli Każdego. Przedstawienie mówi o zagubionym człowieku przygniecionym przez grzechy, którego Bóg wyprowadza do jasności i daje nadzieję. Tę dobrą nowinę głoszą wspomniane anioły.

[zobacz zdjęcia z przedstawienia]

- To głębokie przedstawienie, bardzo życiowe. Trudne w formie, ale wartościowe – takie były wrażenia części zebranej publiczności.

Sztuka powstała w około miesiąc. Wszystko zaczęło się od wyszukania scenariusza. Artystom udało się go znaleźć w antykwariacie. Potem trzeba było przygotować scenografię. Próby odbywały się dwa razy w tygodniu do godzin nocnych.

- Jesteśmy zadowoleni z efektów. Mieliśmy mało czasu, ale chyba się udało – powiedział nam po przedstawieniu reżyser i koordynator przedsięwzięcia Dominik Czajkowski.

Portal Regio-Media objął patronatem medialnym to wydarzenie.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Wesołych Świąt! Wesołych Świąt!
ZTM zawiesza linię ZS1 ZTM zawiesza linię ZS1
Tworzenie świec z prawdziwego wosku Tworzenie świec z prawdziwego wosku
Prawie wszystkie urzędy zamknięte w Wigilię Prawie wszystkie urzędy zamknięte w Wigilię

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.