Adwentowe przedstawienie o „Każdym”

Alternatywna Młodzieżowa Formacja Artystyczna przygotowuje misterium adwentowe „Każdy”. Widowisko słowno-muzyczne odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Grupa A.M.F.A. zaczyna przyzwyczajać nas do coraz częstszych widowisk na wysokim poziomie. W Wielkim Poście 2011 roku wystawiła Misterium Męki Pańskiej. W kwietniu tego roku dwa razy w tygodniu pokazywała się w sztuce „Po prostu dziecko”. Z okazji trwającego adwentu wystawi natomiast przedstawienie „Każdy”.

Za scenariusz posłużył dramat Jerzego Zawieyskiego o tym samym tytule.

- Szukaliśmy takiego scenariusza, żeby można było wystawić coś na czas adwentu, przygotowując widzów na przyjście Jezusa. Okazało się, że antykwariaty są właśnie tą bezkresną kopalnią różnego rodzaju gotowych pomysłów. Wystarczyło przejrzeć kilka pożółkłych pozycji dramaturgów chrześcijańskich – opowiedział nam reżyser przedsięwzięcia Dominik Czajkowski.

Bohaterem misterium jest człowiek nazwany „Każdy”, bo każdy z widzów może wcielić się w tę rolę. Widowisko jest o każdym z nas. Dramat pokazuje zagubionego człowieka, który zmaga się z ciężarem grzechu, koniecznością rezygnacji z marzeń i planów oraz szarością życia. Do takiego człowieka przychodzi Jezus w dniu Bożego Narodzenia.

- Dobrą Nowinę „Każdemu” przekazują Archaniołowie Gabriel, Michał i Rafał, a także Anioł Stróż. Mówią, że Jezus bezgranicznie kocha każdego i chce za każdego ofiarować życie – powiedział Czajkowski.

W sztuce zagra dziesięć osób. Ponadto w przedsięwzięcie zaangażowani są twórcy scenografii i obsługa techniczna.

Widowisko słowno-muzyczne „Każdy” odbędzie się w najbliższą niedzielę 22 grudnia o godz. 20.00 w kościele dolnym parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Pruszkowie. Wstęp wolny.

Portal Regio-Media jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Źródło fot.: A.M.F.A / Próba do misterium adwentowego „Każdy”

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Wesołych Świąt! Wesołych Świąt!
ZTM zawiesza linię ZS1 ZTM zawiesza linię ZS1
Tworzenie świec z prawdziwego wosku Tworzenie świec z prawdziwego wosku
Prawie wszystkie urzędy zamknięte w Wigilię Prawie wszystkie urzędy zamknięte w Wigilię

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.