Harcerze zebrali ponad 5 ton jedzenia

Harcerze z Hufca Pruszków w weekend uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Świąteczna Zbiórka Żywności”. Zebrali ponad 5 ton jedzenia.

Akcja „Świąteczna Zbiórka Żywności” prowadzona była na terenie całego kraju. Jej organizatorem są Banki Żywności SOS (na zdjęciu) i Związek Harcerstwa Polskiego. Zbiórka polegała na tym, że klienci dużych sklepów przy kasach wrzucali część swoich zakupów do specjalnie przygotowanych koszy.

Na ten cel Hufiec Pruszków zebrał dokładnie 5163,398 kg jedzenia. Na ten wynik zapracowano głównie w Pruszkowie, gdzie do koszy trafiły blisko cztery tony żywności. Na terenie gminy Brwinów zebrano ok. 304, a  w gminie Michałowice ok. 259 kg. Harcerze z pruszkowskiego hufca uczestniczyli w akcji także na terenie gminy Nadarzyn.

Dla Hufca Pruszków to nie koniec niesienia przedświątecznej pomocy. Zbiórka w takiej samej formie będzie kontynuowana. Tym razem w ramach akcji „Zostań św. Mikołajem”, która ma już 8-letnią tradycję. Harcerzy-wolontariuszy będzie można spotkać do 21 grudnia. Dzień później paczki żywnościowe trafią do potrzebujących.

Źródło fot.: Bank Żywności SOS w Warszawie

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Wesołych Świąt! Wesołych Świąt!
ZTM zawiesza linię ZS1 ZTM zawiesza linię ZS1
Tworzenie świec z prawdziwego wosku Tworzenie świec z prawdziwego wosku
Prawie wszystkie urzędy zamknięte w Wigilię Prawie wszystkie urzędy zamknięte w Wigilię

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.