Filmowy weekend w Pruszkowie

Na Mikołajki Społeczne Stowarzyszenie Forum Pruszków przygotowało filmową ucztę dla dorosłych i dzieci. W sobotę 7 grudnia odbędzie się projekcja filmu „Polowanie”, a dzień później dzieciom zostanie zaprezentowana historia nastoletniej czarownicy.

Sobotni pokaz odbędzie się w ramach Pruszkowskiego Klubu Filmowego. Co miesiąc organizator, czyli Społeczne Stowarzyszenie Forum Pruszków przygotowuje projekcję ciekawego filmu. Tym razem wszyscy zebrani będą mieli okazję bliżej poznać twórczość duńską.

„Polowanie” wyreżyserował Thomas Vinterberg. Film opowiada historię Lukasa, który jest opiekunem dzieci w przedszkolu. Pewnego dnia córka jego najlepszego przyjaciela oskarża Lukasa o molestowanie. Zaczyna się dramat mężczyzny.

Emisja filmu „Polowanie” odbędzie się w sobotę 7 grudnia o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Kamyk” w Pruszkowie przy ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5. Dzieciom od lat czterech zostanie zapewniona opieka.

Dzień później na godz. 11.30 do hotelu ComfortBiznes są zaproszeni rodzice z dziećmi. W ramach bezpłatnych poranków filmowych dla dzieci zostanie wyemitowany japoński film z 1989 roku w reżyserii Hayao Miyazaki.

Ze względu na wymogi licencyjne organizatorzy nie podają tytułu filmu. Wiemy jednak, że pokaże on historię 13-letniej czarownicy Kiki, która wyjeżdża na szkolenie dla czarownic. W celu pokonania trudności postanawia zostać podniebnym kurierem. Zaczyna zarabiać na przewożeniu przesyłek na miotle. Co z tego wyniknie, przekonajcie się sami.

Japoński film pokazuje wartość zaufania ludziom, mówi także o przyjaźni i kolejnych etapach dojrzewania. Film jest przeznaczony dla dzieci od piątego roku życia.

Portal Regio-Media jest patronem medialnym obu wydarzeń.

Źródło fot.: filmweb.pl / kadr z filmu „Polowanie”

[facebook_like_button]

Tagi: , , , ,

Podobne wiadomości:

Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u
Dwa amerykańskie hity filmowe Dwa amerykańskie hity filmowe
[PATRONAT] Kultura: poranek teatralny [PATRONAT] Kultura: poranek teatralny
[PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski [PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.