Brwinów i Michałowice w ogólnopolskiej akcji

Gminy Brwinów i Michałowice zgłosiły swój udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Listy dla Ziemi”. W listopadzie rusza jej druga edycja.

Od listopada w szkołach i przedszkolach na terenie gmin Brwinów i Michałowice rozpoczną się zajęcia proekologiczne. Ich kulminacją w kwietniu będzie pisanie przez dzieci listów, które następnie przeczytają razem z rodzicami w domu. Celem jest zmobilizowanie dorosłych do zachowań skierowanych na dbanie o środowisko. W końcowym etapie będzie należało określić konkretne zachowania i je przestrzegać.

W ten sposób akcja będzie prowadzona w całej Polsce. Organizatorzy chwalą się, że to jedna z największych tego typu inicjatyw w kraju. Pomysłodawcą i realizatorem jest Fundacja Ekologiczna ARKA z Bielska-Białej.

W pierwszej edycji głównym tematem było segregowanie odpadów. Tym razem mowa będzie przede wszystkim o spalaniu śmieci w piecach domowych.

Akcji towarzyszyć będą imprezy plenerowe, m.in. pochody edukacyjne, instalacje, wystawy. Akcja będzie propagowana także poprzez Dzień Czystego Powietrza, trasę Ośmiokąta edukacyjnego i Ekologiczną Sztafetę Rowerową.

Źródło fot.: biblioteka-klaj.pl

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Groźba wzrostu opłaty za śmieci Groźba wzrostu opłaty za śmieci
Z Pruszkowa najwięcej opakowań metalowych Z Pruszkowa najwięcej opakowań metalowych
Proste wyrzucanie „kłopotliwych” odpadów Proste wyrzucanie „kłopotliwych” odpadów
Wielkie sprzątanie Kań Wielkie sprzątanie Kań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.