Dzwoniąc na 112 połączysz się z… Radomiem

Od środy wszystkie połączenia z powiatu pruszkowskiego na numer ratunkowy 112 trafią do Radomia. Jest to wpisane w plan rozbudowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w tym mieście.

Do tej pory połączenia na 112 z telefonów komórkowych odbierała pruszkowska policja, a z telefonów stacjonarnych strażacy. Jak jednak czytamy na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, od środy 9 października wszystkie będą kierowane do Radomia. To kolejny etap rozbudowy tamtejszego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które docelowo ma przyjmować zgłoszenia z całej Polski.

CPR w Radomiu powstało w 2012 roku. Najpierw odbierało telefony z okolic Radomia. Do końca roku ma przejąć całe województwo z wyjątkiem Warszawy. W stolicy na razie będzie funkcjonowało oddzielne CPR, ale docelowo również warszawiacy, tak jak cała Polska, będą szukać pomocy w Radomiu.

Celem utworzenia jednego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w kraju jest usprawnienie systemu ratownictwa. Dyspozytorzy mają jak najszybciej przekierować do właściwej służby ratunkowej. A będzie ich zatrudnionych nawet ponad pół tysiąca. Oczywiście mają pracować w systemie trzyzmianowym.

Źródło fot.: wikipedia.org

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Pożar domu w Komorowie Pożar domu w Komorowie
Skutki silnych wiatrów w regionie Skutki silnych wiatrów w regionie
Biskupice pięknieją w oczach Biskupice pięknieją w oczach
Akcja ratująca życie dotarła do Pruszkowa Akcja ratująca życie dotarła do Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.