Czy Brwinów robi idiotów z rowerzystów?

W niedzielę Brwinowska Masa Krytyczna przejedzie drogą z Brwinowa do Parzniewa, której modernizacja jest na ukończeniu. Jeden z naszych czytelników zastanawia się, czy to nie robienie z cyklistów idiotów.

Wątpliwość budzi dostosowanie remontowanej drogi do potrzeb rowerzystów. Przed modernizacją jej nawierzchnia była w bardzo złym stanie. Ulica składała się tylko z jezdni, bez pobocza, nie mówiąc już o braku pasa dla rowerów.

Przed remontem w informacjach inwestora, czyli gminy Brwinów, można było dowiedzieć się, że przy okazji przebudowy drogi powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Informowaliśmy o tym, a także o planowanej przez lokalne władze budowę ciągu pieszo-rowerowego przez Pola Parzniewskie. Niektórzy mogli zrozumieć, że powstaną dwa ciągi pieszo-rowerowe.

Wątpliwości miał także Piotr, który w kontekście niedzielnej masy na naszym fanpage’u na Facebooku napisał: „Tam jest ścieżka rowerowa obok? Bo jak nie to robi się z rowerzystów idiotów.. daje im się przejechać raz jakąś drogą którą później oddaje się tylko dla kierowców..”.

Jak się okazuje, będzie jeden ciąg pieszo-rowerowy. Wątpliwości rozwiewa Monika Miziołek z Urzędu Gminy Brwinów.

- Jezdnia pozostanie jezdnią, natomiast planowany ciąg pieszo-rowerowy ma prowadzić przez Pola w niewielkiej odległości od drogi – wyjaśnia.

Tak więc ulica będzie pozbawiona miejsca tylko dla rowerów, ale cykliści będą mogli przejechać bezpiecznie blisko niej. Czy w tej sytuacji przejazd wyremontowaną drogą przez Brwinowską Masę Krytyczną ma sens? Oceńcie sami.

Zgodnie z planem zbiórkę zaplanowano przy remizie OSP w Brwinowie o godz. 15.00. Rowerzyści wjadą na drogę do Parzniewa. Wrócą tą samą trasą, po czym zjadą pod tory kolejowe w kierunku rynku i dalej do Parku Miejskiego.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Parzniew zyska nowe ulice Parzniew zyska nowe ulice
Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy
Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach
Gdzie wyłączą prąd? Gdzie wyłączą prąd?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.