Szpitale z mniejszą kasą

W przyszłym roku szpitale na Mazowszu otrzymają w sumie mniej pieniędzy niż w obecnym. Sejmik Wojewódzki zajął stanowisko w tej sprawie.

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował o podziale pieniędzy na poszczególne województwa. Będzie on obowiązywał w 2014 roku. Portal „tvnwarszawa.pl” precyzuje, że Mazowsze otrzyma 8,8 mld złotych. W porównaniu z rokiem obecnym jest to o 256 mln złotych mniej.

- Ten plan finansowy jest nie do zaakceptowania. Według naszych ocen, oznacza to pół miliarda niedoboru jeśli chodzi o świadczenia w szpitalach – powiedział dla „tvnwarszawa.pl” Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego radni wyrazili sprzeciw wobec obniżce finansowania mazowieckiej służby zdrowia. Jednocześnie wezwali władze centralne, z premierem na czele, do działań mających na celu poprawę tej sytuacji.

Przyznawanie kwot poszczególnym oddziałom Narodowego Funduszu Zdrowia odbywa się na podstawie martwych algorytmów. Powstają one w oparciu o liczbę jednostek rozliczeniowych udzielonych świadczeń, średnią cenę ustaloną przez NZF i wskaźnik ryzyka zdrowotnego.

Źródło fot.: Samorząd Województwa Mazowieckiego

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Powołanie rady ds. zdrowia w województwie Powołanie rady ds. zdrowia w województwie
Nowy-stary marszałek Mazowsza Nowy-stary marszałek Mazowsza
Za mało pieniędzy na mazowieckie szpitale Za mało pieniędzy na mazowieckie szpitale
Piastowskie placówki wyróżnione Piastowskie placówki wyróżnione

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.